таг: документ

Објавен документот за претрес на куќата на Трамп, 14 од 15-те...

0
Американското Министерство за правда објави преработена верзија на правниот документ врз основа на кој ФБИ изврши претрес и заплени доверливи владини...

ЕУ предлага да се деблокираат средствата на руските банки за да...

0
Европска комисија до земјите-членки на Европска Унија достави документ со што се предлага да се ослободат „одредени средства“ од...

Меѓуѕвезден метеор се судрил со Земјата

0
Неодамна објавен документ од Командата за вселенски операции на САД, го потврди првиот познат меѓуѕвезден метеор што во поблиското минато ја погодил Земјата....

Украина бара помош од ЕУ: Попречете ги руските сателитски системи

0
Украински дипломати во Брисел подготвија документ со барања до ЕУ и нејзините членки за итно...

Остануваат исти правилата за влез во Грција за нашите граѓани

0
Задолжителен документ за Ковид-19, пополнет PLF формулар и задолжително тестирање при влезот во земјата, за...

ЕУОбсервер: Повторно доведен во прашање слободниот визен режим со ЕУ

0
ЕУОбсервер утрово објавува ексклузивен интерен документ на земјите членки во ЕУ во кој се...

Постепено се отвораат Универзитетите во Грција

0
Под здравствени протоколи, со задолжителен документ за ковид-19, како за студентите, така и за професорите,...

ФОТО: Осум спортисти и многу туристи, дали е на повидок СКАНДАЛ...

0
На социјалните мрежи кружи документ на кој стои и печатот и штембилот на Македонскиот олимписки комитет, со кој се бараод здравствените власти итна...

Здравствените работници во Тајланд бараат „Фајзер“ место „Синовак“

0
По објавениот документ од тајландското Министерство за здравство за ефикасноста на кинеската вакцина „Синовак“, здравствените работници бараат втората доза што ќе ја добијат...