fbpx

таг: документарниот

Тајната на Роналдо за добриот изглед: Португалецот открил колку време се...

0
Документарниот филм “Сѐ или ништо: Јувентус” откри нови пикантерии од минатата сезона на Бјанконера, вклучувајќи ги и одредените навики на Кристијано Роналдо. Со...

Вечерва на МРТ документарен филм за македонските фудбалери насловен „Победници“

0
Документарниот филм „Победници“ посветен на македонските фудбалери и селекторот Игор Ангеловски ќе се емитува вечерва на МРТ во рамките од емисијата „Еуфорија“ посветена...

ВИДЕО: Џони Деп стана инстант хит во регионот откако опцу на...

0
Документарниот филм „Kreka: Dreamcatcher“ за српскиот сценограф Миљeн Кљаковиќ Крека е најавен на одличен начин, во кој ќе зборува и холивудската ѕвезда...

Доаѓа дводелен документарен филм за Џенет Џексон

0
Премиерата на документарниот филм за пејачката Џенет Џексон е најавена за почетокот на 2022 година. Документарецот ќе биде во два дела со...