таг: документарниот

Беше убав, харизматичен, со плави очи и паметен, атрибути пред кои...

0
НЕНАД ЈОВАНОВИЌ На самиот почеток на документарниот филм „Навални“, главниот инспиратор вели, „Дали е ова приказна за мојот живот или не...

Пораката од Навални до Русите, во случај да биде убиен: Не...

0
Во документарниот филм награден со Оскар од 2022 година „Навални“, критичарот на Кремљ, Алексеј Навални зборува за неговата порака до рускиот народ доколку...

Доаѓа документарен филм за Мики Маус: „Светот ќе го види на...

0
Објавен е трејлерот за документарниот филм за најпопуларниот анимиран глушец во светот. Mickey: The Story of a Mouse ќе го истражува иконскиот статус...

Тајната на Роналдо за добриот изглед: Португалецот открил колку време се...

0
Документарниот филм “Сѐ или ништо: Јувентус” откри нови пикантерии од минатата сезона на Бјанконера, вклучувајќи ги и одредените навики на Кристијано Роналдо. Со...

Вечерва на МРТ документарен филм за македонските фудбалери насловен „Победници“

0
Документарниот филм „Победници“ посветен на македонските фудбалери и селекторот Игор Ангеловски ќе се емитува вечерва на МРТ во рамките од емисијата „Еуфорија“ посветена...

ВИДЕО: Џони Деп стана инстант хит во регионот откако опцу на...

0
Документарниот филм „Kreka: Dreamcatcher“ за српскиот сценограф Миљeн Кљаковиќ Крека е најавен на одличен начин, во кој ќе зборува и холивудската ѕвезда...

Доаѓа дводелен документарен филм за Џенет Џексон

0
Премиерата на документарниот филм за пејачката Џенет Џексон е најавена за почетокот на 2022 година. Документарецот ќе биде во два дела со...