таг: докторите

Иако е жешко, не чини да се седи по воден костим...

0
Докторите предупредуваат дека поради овие три причини мора се пресоблечете при секое излегување од вода. 1. Воспаление на мочниот меур Наглите...

Докторите да ги пријават сите реклами на интернет кои лажно го...

0
Докторите да ги пријават и јавно да инфформираат за сите реклами на интернет кои лажно го користат нивното име и титула, апелира Лекарската...

Не си пикајте чешниња лук во носот, предупредуваат докторите

0
Докторите апелираат и силно советуваат да не ставате цели чешниња лук во ноздрите. Оваа препорака следи откако на „Тик ток“ се појавија неколку...

Димовска до Филипче: Министре, знаат ли докторите во нашето здравство кои...

0
Министре, знаат ли докторите во нашето здравство кои се нивните должности и има ли глоба за нив?7 часа чекање во ковид тријажен центар...