таг: Доколку

Хороскопски знаци кои не можат да одолеат на грицките

0
реклама Доколку некогаш сте се нашле пред телевизорот со вреќа чипс во рака која мистериозно...

Д-р Пановски: Само во еден случај на детето му се даваат...

0
Доколку детето нема симптоми на инфекција или болест, а со брис од нос и грло се пронајде бактерија, не треба да прима антибиотик,...

Кои се 3-те најкомпатибилни парови во Зодијакот?

0
Доколку им се насмевне среќата да се спојат, овие хороскопски парови можат да формираат нераскинлива...

Хамилтон: Макс немаше толку да победува, да го имав болидот на...

0
Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон тврди дека доколку тој го возел болидот...

Притиснете ја „магичната“ Лао Гонг точка и ќе се ослободите од...

0
Доколку чувствувате дека уморт и стресот ви се акумулирале, обидете се со акупресурната терапија на точката наречена Лао Гонг. Тоа е „магична“ точка...

Покетино и Челзи ќе го вратат Ромелу Лукаку на “Стемфорд Бриџ”

0
Челзи има намера да го врати Ромелу Лукаку доколку успешно завршат преговорите со Маурисио Покетино....

Високо ниво на шеќер во крвта – симптоми, ризици и превенција

0
Доколку шеќерот во крвта ви е покачен подолг временски период, може да претставува сериозен ризик за појава на здравствени проблеми. Несомнено е потребно...

Високо ниво на шеќер во крвта – симптоми, ризици и превенција

0
Доколку шеќерот во крвта ви е покачен подолг временски период, може да претставува сериозен ризик за појава на здравствени проблеми. Несомнено е потребно...

Подобро е да изедете пица одошто секој ден да јадете житарки

0
Доколку и вие спаѓате во групата луѓе што сметаат дека житарките се еден од најздравите појадоци, се лажете! Житарките за многумина се...

Шолц: Ќе има последици ако Кина ѝ испрати оружје на Русија

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц вели дека ќе има последици доколку Кина ѝ испрати...