fbpx

таг: Доколку

Овие 9 намирници можат да ви го намалат високиот крвен притисок,...

0
Доколку сакате да го намалите крвниот притисок на природен начин, ви ги откриваме 10-те најдобри намирници за намалување на крвниот притисок. ...

Нов обид на НАСА ракетата „Артемис-1“ да ја испрати кон Месечината

0
Доколку се обезбедат поволни временски услови и откако ги отстрани техничките проблеми, американската...

Научниците пронајдоа нова планета целосно покриена со вода

0
Астрономите открија блиска егзопланета која, доколку тоа се докаже дека е точно, е првата планета целосно покриена со вода. TOI-1452b е малку поголема...

Зеленски: Нема преговори со Русија доколку им се суди на украинските...

0
Нема да има преговори меѓу Украина и Русија доколку Москва спроведе фарса од судење на украинските воени затвореници, изјави претседателот Володимир...

Зеленски отфрли разговори доколку Русија одржи референдуми во окупираните области

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека доколку Москва одржи референдуми за приклучување кон Русија во...

Трамп: Верувам дека ќе победам ако се кандидирам во 2024 година

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп верува дека ќе победи доколку се кандидира на изборите во...

Велика Британија може да забрани одгледување булдози

0
Одгледувањето булдози може да биде забрането во Велика Британија доколку не се промени начинот на нивното одгледување, предупредува нова студија. ...

Жените од овие хороскопски знаци носат среќа – ако една од...

0
Доколку вашата поубава половина е еден од овие три знаци во хороскопот, ќе имате среќа. Лав Ќе го...

Паричен хороскоп за мај 2022: Парите ќе се лепат за овие...

0
Доколку сте родени во еден од овие 2 знаци, во наредниот месец ве очекува изобилство Ако им се верува на астролозите, овие...

Ако војната продолжи, 90 отсто од украинското население ќе се соочи...

0
Доколку војната во Украина да се продлабочи, околу 90 отсто од украинското население би можело...