таг: доказ

Видео снимка предизвика народот да го мрази едниот принц: Хари е...

0
Ова видео е доказ за сите разлики меѓу овие двајца браќа Долгоочекуваното обединување на принцовите Вилијам и Хари, како и нивните сопруги...

ИЗГРАДИ КУЌА И БАЗЕН СРЕДЕ НЕДОЈДИЈА: На луѓето не им се...

0
Овој човек е доказ дека е доволно да се има силна волја и сите соништа да се остварат Користејќи само стап и...

Научниците откриле докази за вулкани од мраз на Плутон

0
Група научници откриле доказ за вулкани од мраз на џуџестата планета Плутон. Се претпоставува дека...

Холанѓаните воведуваат пропусници за корона и покрај големиот отпор: „Сe уште...

0
Холандија ќе бара доказ за вакцинација против Ковид-19 или нов коронатест за влез во кафулиња,...

Италија пресече – Забранет влез во училница за невакцинирани наставници

0
Италијанската влада одлучи дека наставниците мора да имаат доказ дека се имунизирани против  „Ковид-19“ пред да се...

„Вашингтон пост“ наложи задолжителна вакцинација против ковид-19 за своите вработени

0
Вработените во „Вашингтон пост“ мора да приложат доказ дека се вакцинирале против ковид-19 до средината на септември,...

Од раѓање без една рака, но тоа не го спречува младиот...

0
18-годишниот Никола Марковски е доказ дека кога нешто се сака, може да се постигне во животот.. Роден без една...