таг: докази

Контроверзите околу падот на рускиот Ил – 76 продолжуваат: ФСБ не...

0
Kонфузијата предизвикана пред се од недостатокот на цврсти докази од руската страна, како и од лавината обвинувања и контраобвинувања од двете страни околу...

ЦДЦ: Нема доволно докази за да се препорача повеќе од една...

0
Нема доволно докази за да се препорача повеќе од една „бустер” доза за ковид-19 на годишно ниво за постарите луѓе и оние со...

Обединетите нации документираа воени злосторства во Украина

0
Обединетите нации имаат докази за извршени воени злосторства, вели првиот човек на УНХЦР, Мишел Бачелет. Според неа, иако и двете страни...

Јувентус нема да биде казнет за случајот „Суарез“

0
Обвинителот на Италијанската фудбалска федерација нема доволно докази за вмешаност на Јувентус во манипулациите во процесот на добивање италијанско државјанство на Луис Суарез...

Британците се огласија: Нема докази дека алкохолот влијае врз ефикасноста на...

0
Нема докази дека алкохолот по вакцинирањето против ковид влијае на ефикасноста на вакцината, објави Британската агенција за регулирање на лекови (MHRA), која реагираше...

Нема докази дека по вакцинацијата против коронавирус, алкохолот влијае на ефикасноста...

0
Нема докази дека по вакцинацијата против коронавирус, алкохолот влијае на ефикасноста на вакцината. Ова е ставот на британската Агенција за регулирање лекови, којашто...

„Вакцините пружаат заштита и спречуваат ширење на корона вирусот“

0
Врз основа на располоќливите докази утврдено е дека вакцините против Ковид-19 се ефикасни во спречување на ширење на Ковид-19, изјави денеска британскиот министер...

Зеленилото го намалува физиолошкиот и психолошки стрес

0
Постојат се повеќе докази дека природата, без разлика дали станува збор за градинарство во домашни услови, прошетка во планина или во парк...

Нема доволно докази дека витаминот Д го намалува ризикот или сериозноста...

0
Нема доволно докази дека додатоците на витамин Д ги штитат луѓето од ковид-19, пренесува „Би-Би-Си“. Од Националниот институт за здравство...

Британски експерти: Нема доволно докази дека суплементите за витаминот Д штитат...

0
Нема доволно докази дека суплементите за витаминот Д ги штитат луѓето од Ковид-19, соопштија британски експерти кои сепак продолжуваат да советуваат да се...