fbpx
17 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: докази

„Вакцините пружаат заштита и спречуваат ширење на корона вирусот“

0
Врз основа на располоќливите докази утврдено е дека вакцините против Ковид-19 се ефикасни во спречување на ширење на Ковид-19, изјави денеска британскиот министер...

Зеленилото го намалува физиолошкиот и психолошки стрес

0
Постојат се повеќе докази дека природата, без разлика дали станува збор за градинарство во домашни услови, прошетка во планина или во парк...

Нема доволно докази дека витаминот Д го намалува ризикот или сериозноста...

0
Нема доволно докази дека додатоците на витамин Д ги штитат луѓето од ковид-19, пренесува „Би-Би-Си“. Од Националниот институт за здравство...

Британски експерти: Нема доволно докази дека суплементите за витаминот Д штитат...

0
Нема доволно докази дека суплементите за витаминот Д ги штитат луѓето од Ковид-19, соопштија британски експерти кои сепак продолжуваат да советуваат да се...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
10 °

Последни објави