таг: Докажан

ШВЕДСКИ ЦИМЕТ РОЛНИЧКИ! Тестото е МЕКО, а поради преливот се СОЧНИ!

0
Докажан рецепт за сите љубители на слатко тесто, но и цимет… Уживајте! Состојки: За тестото: 100 гр путер ...