таг: дознавме

Си Џинпинг: Шокиран сум!

0
„Бевме шокирани кога дознавме за несреќата на „China Istern MU5735“, рече Си, повикувајќи на „максимални...

Кралски куп: Димитриевски против Меси, Барди го доби Ваљадолид

0
Ги дознавме двојките од осминафиналето во Кралскиот куп, Рајо Ваљекано на македонскиот репрезентативец голман Столе Димитриевски ќе има силен предизвик. ...