fbpx
13.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: дозволи

Швајцарија планира да ги вакцинира децата на возраст од 12 до...

0
Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја...

Германија ја дозволи вакцината на Астра Зенека за сите возрасти

0
Германија ќе дозволи вакцината на Астра Зенека против Ковид-19 да се дава на луѓе од сите возрасти, изјави денеска германскиот министер за здравство...

Постојаниот руски претставник во ООН во Виена: Русија никогаш нема да...

0
Русија никогаш нема да дозволи Иран да добие атомска бомба, изјави постојаниот претставник на Русија во ООН во Виена, Михаил Уљанов. –...

Прага ѝ даде рок на Москва да ги врати протераните дипломати

0
Чешка ѝ даде рок на Русија до денеска напладне да дозволи враќање на 20 чешки дипломати, кои...

Унгарија почнува повторно да се отвора откако администрира 2,5 милиони вакцини

0
Унгарија им дозволи на луѓето кои обезбедуваат услуги со близок контакт, како што се фризери и козметичари, од денеска да ги отворат своите...

Австралија дозволи влез на патниците од Нов Зеланд без карантин

0
Австралија дозволи влез на патниците од Нов Зеланд по извештаите дека таму не е откриен ниту еден нов локален случај на Ковид-19....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
13.8 ° C
14.5 °
13.8 °
88 %
1kmh
0 %
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °
чет
10 °

Последни објави