таг: дозволи

Украина дозволи сите зборови поврзани со Русија да се пишуваат со...

0
Националната комисија за јазични стандарди на Украина дозволи сите букви во...

Швајцарија раме до раме со Франција

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија не дозволи изненадување и уште еднаш покажа дека е во европскиот „крем“, па...

Кина започна со издавање на првите дозволи за такси без возач

0
Кина им дозволи на компанијата за интернет услуги Baidu и конкурентскиот производител на автономни автомобили Pony.ai да почнат да обезбедуваат такси услуги за...

Меѓународната заедница бара Косово да дозволи гласање на српскиот референдум

0
Kосовската влада да им дозволи на Србите да гласаат на претстојниот референдум организиран од Србија,...

Се отвора можност Асанж да биде екстрадиран во САД

0
Вишиот суд во Лондон ја дозволи жалбата на САД кои бараат основачот на Викиликс, Џулијан...

Швајцарија планира да ги вакцинира децата на возраст од 12 до...

0
Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја...

Германија ја дозволи вакцината на Астра Зенека за сите возрасти

0
Германија ќе дозволи вакцината на Астра Зенека против Ковид-19 да се дава на луѓе од сите возрасти, изјави денеска германскиот министер за здравство...

Постојаниот руски претставник во ООН во Виена: Русија никогаш нема да...

0
Русија никогаш нема да дозволи Иран да добие атомска бомба, изјави постојаниот претставник на Русија во ООН во Виена, Михаил Уљанов. –...

Прага ѝ даде рок на Москва да ги врати протераните дипломати

0
Чешка ѝ даде рок на Русија до денеска напладне да дозволи враќање на 20 чешки дипломати, кои...

Унгарија почнува повторно да се отвора откако администрира 2,5 милиони вакцини

0
Унгарија им дозволи на луѓето кои обезбедуваат услуги со близок контакт, како што се фризери и козметичари, од денеска да ги отворат своите...