fbpx

таг: дозволено

Канада ја забранува кинеската Хуавеи 5Г технологија

0
На безжичните оператори во Канада нема да им биде дозволено да инсталираат опрема на „Хуавеи“...

Од денеска и официјално може да се организираат свадби

0
Од денеска е дозволено да се организираат свадби, семејни прослави и останати настани во категоризирани ресторани. Капацитетот на гости е намален на 50...