таг: доживеаја

Сали Бериша и Илир Мета обвинуваат дека изборите биле украдени

0
Доживеаја дебакл на локалните избори, но двајцата лидери на албанската опозициска коалиција „Заедно победуваме“ Сали Бериша и Илир Мета, не помислуваат...

Германијa домаќин на Европското првенство во 2024 со Ханси Флик

0
И покрај тоа што во Катар доживеаја дебакл и втора елиминација еднопоруго во групната фаза, Германија ќе...

Акциите на „Тесла“ губат вредност, цената падна под 700 долари

0
Акциите на компанијата „Тесла“ доживеаја дополнителен пад на берзите поради тоа што продолжуваат проблемите поврзани со производството во Кина. Ова поттикна уште...