таг: Додик

Додик во Суд во БиХ за да се изјасни за обвинението

0
Претседателот на Република Српска (РС), Милорад Додик, придружуван од адвокати и партиски поддржувачи...

Додик: Не го прифаќаме Шмит за нов Висок претставник за БиХ

0
Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина (БиХ), Милорад Додик, за Срна изјави дека Република Српска не...

Додик: Или БиХ достојно ќе го почитува Дејтонскиот договор или ќе...

0
Претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик изјави дека БиХ или доследно ќе ги почитува одредбите од...