таг: доделува

Правда по речиси 50 години: Американската академија за филмски уметности ѝ...

0
Американската академија за филски уметности која ги доделува Оскарите ѝ се извинија на актерката Сачин Литлфедер, домородна Американка која беше исвиркана...

Само Куртоа е пред него: Димитриевски сериозен кандидат за „трофејот Замора“

0
Јан Облак е последниот освојувач на „трофејот Замора“, кој се доделува на најдобриот голман во шпанска Примера. Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски моментално...