fbpx

таг: Додека

Сали: Се додека секојдневно добиваме бројки од 80 до 90 новоинфицирани случаи...

0
Се додека секојдневно добиваме бројки од 80 до 90 новоинфицирани случаи постојните ковид мерки треба да останат, иако 99 отсто од нив се укинати....

Меѓусебни обвинувања за смртта на палестинската новинарка во Џенин

0
Ширин Абу Акле беше убиена додека известуваше за израелска операција на Западниот Брег. Палестинците и Израел меѓусебно се обвинуваат за убиството...

Дипломатска битка во Брисел поради забраната за увоз на руска нафта

0
Додека Русија и Украина водат битка за освојување на челичарницата Азофстал, во Брисел се бие битка како да се обезбеди консензус...

Два милиони луѓе бараат Амбер Херд да се исфрли од новиот...

0
Додека трае судењето меѓу холивудските актери Џони Деп и поранешната сопруга Амбер Херд во јавноста излегуваат нови детали за нивниот однос. Многумина...

Чеченците ја слават „ослободување“ на Мариупол

0
Додека борбите во Мариупол продолжуваат меѓу Украинците и Русите, дописникот за надворешни работи на Вол...

Украинските бегалци под ризик да бидат жртви на трговци на луѓе

0
Додека милиони жени и деца бегаат од Украина соочени со руската агресија, расте загриженоста за тоа како да се заштитат бегалци...

Празникот на жените на украинското боиште

0
Додека жените ширум светот денес држат цвеќе во своите раце, илјадници други во Украина наместо букети земаа оружје за да ја...

Во Украина регрутација на странски доброволци и резервисти од армијата

0
Додека жените, децата и старите лица бегаат од земјата преку коридори за хуманитарна евакуација, мажите го чекаат својот ред да се...

Десетици илјади луѓе евакуирани во Австралија, големо невреме се приближува кон...

0
Десетици илјади луѓе се евакуирани од своите домови и болници додека невремето проследено со силен...

Продолжува бегалскиот егзодус од Украина

0
Многу Украинци и понатаму бегаат од својата земја додека руската војска се приближува до Киев. На границата меѓу Украина и Полска...