таг: договорот

БРИКС постигна договор за проширување

0
Договорот за проширување го отвора патот за десетици заинтересирани земји-кандидати да ги претстават...

Влора Марина Резиденс го носи хотелот Мериот со 5 ѕвезди, прв...

0
Влора Марина Резиденс и Мериот Интернешнел го потпишаа договорот што го отвора патот за меѓународно сертифицираниот хотел со 5 ѕвезди во...

Меџити: Долгот по раскинувањето на договорот за изградбата на новиот Клинички...

0
Долгот по раскинувањето на договорот за изградбата на новиот Клинички центар во Скопје пораснал на 20 милиони евра, колку што треба да се...

Русија го прекина учеството во договорот за извоз на жито

0
Русија го прекина учеството во договорот за извоз на жито преку...

Курти: Повлекување на дел од полицајците и избори по летото

0
Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека договорот меѓу Косово и Европската Унија, за точките кои имаат за цел да ја деескалираат...

Првиот фудбалер кој играл во петте дивизии во англискиот фудбал

0
Пели Радок Мпанзу го продолжи договорот со Лутон Таун што значи дека официјално ќе биде...

Димитријевиќ го продолжи договорот со рускиот Уникс Казан

0
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ го продолжи договорот со рускиот Уникс Казан. И покрај тоа...

Брдаровски е третиот фудбалер кој нема да го продолжи со Шкупи

0
Владица Брдаровски е третиот фудбалер кој нема да го продолжи договорот со Шкупи и ќе...

Лука Модриќ, со новиот договор ќе биде замена за англиската звезда

0
Лука Модриќ деновиве ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид. Платата ќе остане иста, 10...

Двонеделна суспензија, Меси сигурно заминува од „Паркот на Принцовите“

0
Францускиот првак Пари Сен Жермен нема да го обнови договорот со Лионел Меси. Аргентинскиот ас...