fbpx

таг: договорот

Рахим Стерлинг доаѓа во Милан?

0
Англискиот репрезентативец Рахим Стерлинг нема да го продолжи договорот со Манчестер Сити, кој истекува во летото 2023...

Гас, ЕУ пристигна договор со САД

0
САД и ЕУ повторно ги здружуваат силите против Русија. Договорот потпишан од претседателот Џо Бајден и претседателката на Европската комисија Урсула...

Ливерпул се договори со Луис Дијаз

0
Англискиот фудбалски тим Ливерпул го потврди комплетирањето на договорот со колумбиската ѕвезда на Порто, Луис Дијаз. Според „Дејли мирор“, тимот на Јирген...

Формула 1 во Сингапур ќе се вози до 2028 година

0
Управата на Формула 1 денес го продолжи договорот со организаторите на трките во Сингапур на уште седум години, до 2028 година. ...

Астон Вила го продолжи договорот со Емилијано Мартинез

0
Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез го продолжи договорот со Астон Вила до летото 2027 година. Искусниот чувар на мрежата на „Вила Парк“ пристигна...

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

0
Каталонскиот фудбалски гигант Барселона го продолжи договорот со дефанзивецот Самуел Јумтити. Новиот договор е со важност до 2026 година, објавено е на...

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

0
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, зборуваше за ситуацијата со договорот на парискиот напаѓач Килијан Мбапе. – Во фудбалот, договорна ситуација може да...

Милан сака да го продолжи договорот со Ернандез до 2026 година

0
Дефанзивецот на Милан, Тео Ернандез може да го продолжи договорот со клубот, тврди новинарот Николо Шира. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал,...

ОФИЦИЈАЛНО: Гисласон останува селектор на Германија до 2024 година!

0
Алфред Гисласон го продолжи договорот со репрезентацијата на Германија непосредно пред почетокот на Европското првенство 2022. „Задоволен сум што можам да продолжам...

Алфред Гисласон останува селектор на Германија

0
Алфред Гисласон го продолжи договорот со репрезентацијата на Германија непосредно пред почетокот на Европското првенство 2022. „Задоволен сум што можам да...