таг: договорија

Украина ќе добие системи за противвоздушна одбрана од Германија

0
Германија и Украина се договорија Киев да добие повеќе системи за...

Трејд: Вестбрук во Јута, Kонли се враќа во Лејкерси

0
ЛА Лејкерс, Минесота Тимбервулфс и Јута Џез го договорија најголемиот трејд оваа зима во НБА лигата. Најголема ѕвезда во овој трејд е Расел...

Елези од Шкендија во Торпедо Кутаиси во Грузија!

0
Шкендија и Торпедо Кутаиси го договорија трансферот на Дашмир Елези. Елези како големa надеж на 16 години...

Земјите на ЕУ договорија текст за визна либерализација за Косово

0
Земјите членки на Европската унија (ЕУ) го договорија конечниот текст за визна либерализација на Косово,...

Претставници на Западен Балкан постигнаа договор во Берлин за усогласување на...

0
Официјални лица од Западен Балкан и Европската унија во Берлин договорија мерки за спречување на...

Франција и Германија заедно против енергетската криза

0
Франција и Германија се договорија меѓусебно да си помагаат во справувањето со енергетската криза што...

ЕУ се договори за делумно ембарго на руската нафта

0
Земјите-членки на ЕУ договорија нов пакет санкции со кој веднаш се намалуваат повеќе од две...

Договорени два хуманитарни коридори од Мариупол

0
Украина и Русија се договорија за два хуманитарни коридори за евакуација на цивили, од опколениот град Мариупол, каде ситуацијата е крајно...

Европската Унија се договори за изгледот на универзалниот полнач за мобилни...

0
Земјите-членки на ЕУ денеска договорија заеднички став за единствен полнач за електронски уреди, врз основа на кој ќе преговараат со Европскиот парламент за...

Пол Милсап ќе го напушти Бруклин

0
Триесет и шестгодишниот Пол Милсап и Бруклин се договорија за предвремен прекин на соработката. Според инсајдерот Шамс Чаранија, Нетс му ветиле на...