таг: договорите

Русија: „Европа да се спреми, ќе плаќа 2.000 евра за кубик...

0
Руската Дума едногласно ги ратификуваше договорите за пријателство, соработка и заемна помош со самопрогласените народни републики Доњецк и Луганск. Ваквиот чекор...

„Ла Стампа“: ЕУ ќе одбере вакцини изработени врз база на mRNA...

0
Европската комисија донесе одлука да не ги обновува договорите за вакцини против ковид-19 со компаниите „Астразенека“ и...