таг: договоривме

Турција и Ирак договориле продолжување на соработката во борбата против тероризмот

0
– Се договоривме да ја продолжиме борбата против заедничките непријатели на терористичките организации ИСИС, ПКК и ФЕТО, истакна Ердоган, додавајќи дека...