таг: доволно

Брнабиќ: Во Србија нема доволно вакцинирани за колективен имунитет

0
Во Србија засега нема доволно вакцинирани лица за колективен имунитет, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ. ...

„Алиталија“ нема пари да ги исплати вработените

0
Националната авиокомпанија „Алиталија“ нема доволно пари да им го исплати на своите вработени вториот дел од платата...

Директорот на Центарот Гамалеја: „Спутник Ве“ ефикасен и против индискиот вид

0
Вакцината „Спутник Ве“ обезбедува доволно антитела за борба против корона вирусот што се појави во Индија, изјави...

Измешани чувствата на Блаже, примател на бубрег: Не ја познавав Верче,...

0
Немам доволно зборови што можам да искажам кон нејзините родители за таквиот хуман гест. Огромна благодарност чувствувам кон семејството. Животот на младата Верица...

Д-р Кунгуловски: Верувам дека доколку ги побараме ќе ги најдеме вистинските...

0
Србија доволно ни помогна со вакцините, но сега е вистински момент Македонија сама да се избори и да не зависи од други држави,...

ВИДЕО: Направете го сами најевтиното и најдобро средство за чистење на...

0
Понекогаш едноставно не е доволно да купувате разноразни средства за чистење, особено кога станува збор за прозорците. Од многу производи остануваат бели...

Планираше уривање на „Камп Ноу“, заминување на Меси, и на крајот...

0
Агусти Бенедито не собра доволно потписи, и нема да биде меѓу кандидатите за прв човек на фудбалскиот клуб Барселона. ...

Нема доволно докази дека витаминот Д го намалува ризикот или сериозноста...

0
Нема доволно докази дека додатоците на витамин Д ги штитат луѓето од ковид-19, пренесува „Би-Би-Си“. Од Националниот институт за здравство...

Британски експерти: Нема доволно докази дека суплементите за витаминот Д штитат...

0
Нема доволно докази дека суплементите за витаминот Д ги штитат луѓето од Ковид-19, соопштија британски експерти кои сепак продолжуваат да советуваат да се...