таг: Довербата

Хороскопски знаци кои се склони да го шпионираат партнерот

0
Довербата е нешто што се создава меѓу двајца луѓе. Според Зодијакот, некои знаци тешко стекнуваат доверба и постојано го проверуваат партнерот. Во...

Радев најпосакуван политичар во Бугарија, ужива доверба од 64,3 отсто

0
Довербата во бугарскиот претседател Румен Радев, според репрезентативната анкета на Галуп, е 64,3 отсто, а недовербата 22,2 отсто, додека 12,5 отсто се двоумат,...

Расте довербата во вакцините против коронавирусот

0
Довербата во вакцините против Ковид-19 расте ширум светот и се повеќе луѓе се подготвени да ја примат, а истовремено се намалуваат стравувањата од...