fbpx

таг: добро

Шолц: Германија е добро подготвена за енергетската криза

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц вчера изјави дека земјата е добро подготвена за енергетската криза што се очекува...

Дневен хороскоп за петок

0
Овен Advertisements Би било добро да поминете повеќе време со вашите пријатели, не ги занемарувајте. Имате многу енергија...

6 ЗНАЦИ ДЕКА УБАВА ПРОМЕНА ДОАЃА ВО ВАШИОТ ЖИВОТ: Откријте ги...

0
6 знаци дека нешто добро ќе се случи во вашиот живот и дека работите се менуваат на подобро. Интуицијата е исклучително моќна,...

Дневен хороскоп за вторник (12.07.2022)

0
♈Овен Се чувствуваш добро. Денеска не се оптоварувајте со обврски. Посетете ги роднините. ♉ Бик Задоволни сте со финансиската...

Топлотен удар им се случува и на мачките, еве како да...

0
Иако повеќето мачки добро се справуваат со топлината, тоа не значи дека не се во опасност од топлотен удар, особено ако се склони...

Што се случува во телото ако практикувате секојдневно топла купка?

0
Сите знаат дека е добро да си подготвите топла купка од време на време. Обично топлите купки се препорачуваат еднаш или двапати...

Тестирајте ја вашата врска со само едно прашање

0
Понекогаш добро е да ја тестирате сериозноста на вашата врска, без оглед колку ви е добро во...

ММА борачката повторно шокира – тоа што го крие под бундата...

0
ММА борачката Пејџ Ван Зант е добро почитувана во рингот, а нејзините перверзни фотографии и видеа често се пратени низ целиот свет како...

Златна смеса: Многу е лековита, а истовремено слатка и лесно се...

0
Куркумата и медот имаат и поединечно добро, но особено кога се консумираат заедно, неверојатни лековити својства. Тие си помагаат во лекувањето на...

МАФИНИ СО ЛЕШНИК

0
Секогаш е добро време да направите мафини за целото семејство Состојки: две јајца 100 гр брашно 100 гр маргарин...