fbpx

таг: доби

„Гаспром“ ја запира испораката на гас и во Бугарија

0
„Булгаргаз ЕАД“ доби известување дека испораките на природен гас од „Гаспром експорт“ ќе бидат прекинати...

Во Њујорк е завршен „најтенкиот“ облакодер на светот

0
Панорамата на Менхетен доби уште една карактеристика – кулата Steinway, која има сооднос на висина и ширина од 24: 1, што го прави...

Убедлив триумф на Орбан на изборите во Унгарија

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан доби уште еден мандат. Резултатите покажуваат дека Орбан е апсолутен победник со 2/3 од пратеничките места во...

Познат лекар доби син на 83 години

0
Д-р Алберт Кормилот доби син на 83-годишна возраст со својата партнерка Естефанија, која е 48 години помлада од него. Познатиот аргентински нутриционист...

Металург суспендиран од натпреварите на ЕХФ

0
Ракометниот клуб Металург доби суспензија за настап во европските конкуренции, на редовниот состанок на извршниот комитет на ЕХФ, во Будимпешта. На состанокот...

Данска на колена, Шпанија прв финалист на ЕП

0
Шпанија одигра феноменално второ полувреме и го доби полуфиналето против Данска со 29-25 на Европското првенство за ракометари во Унгарија и Словачка. Тимот...

Реал Мадрид добива спонзорство вредно 400 милиони евра по сезона

0
Шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид доби понуда од американската компанија „Legends Hospitality“ која за спонзорски договор ќе даде дури 10 милијарди евра. ...

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ролан Гарос

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ конечно доби и позитивна вест, откако француските власти ги променија правилата за влез во земјата, овозможувајќи му на светскиот...

Калин Ивановски елиминиран на Австралија Опен

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски како десетти носител доби место на јуниорскиот Грен Слем турнир Австралијан Опен и беше елиминиран во првата рунда. ...

Јани Атанасов останува во Хајдук до 2023 година

0
Македонскиот фудбалски интернационалец и повремен репрезентативец Јани Атанасов доби нов договор од сплитски Хајдук и во клубот останува и во следната година. ...