таг: доби

Германска воена помош за Косово

0
Косово како поддршка од Германија доби пет воени камиони во вредност од околу...

Португалија доби влада предводена од социјалдемократи

0
Португалија доби малцинска влада поддржана од само 80 претставници во 230-члениот парламент. Во Португалија е избрана централно-десничарската малцинска влада предводена од премиерот...

Клиниката за радиологија доби нов дигитален рентген апарат за снимање деца...

0
Институтот за радиологија доби нов дигитален рентген РТГ апарат за динамички флуороскопски и радиографски снимања на деца. Тој рече дека ваков...

Поликлиниката Железара доби дигитален мамограф и ултразвучен ЕХО апарат

0
Поликлиниката Железара доби нова медицинска опрема – дигитален мамограф со стереотакса и ултразвучен ЕХО апарат со две сонди набавен од Министерството за здравство....

Украина го доби вториот германски систем за противвоздушна одбрана „Патриот“

0
Украина  доби втор систем за противвоздушна одбрана „Патриот“ од Германија за да помогне во одбивањето на зголемените руски ракетни и беспилотни напади врз...

Последен ден од четиридневното хуманитарно примирје меѓу Хамас и Израел

0
На четвртиот, последен ден од договореното примирје, Израел го доби списокот со последните 11 заложници кои треба да бидат ослободени денеска,...

Иранска активистка за правата на жените е добитник на Нобеловата награда...

0
Наргес Мохамади оваа година ја доби Нобеловата награда за мир за нејзината борба...

Направиле ДНК тест од шега па се шокирале: Пар откри дека...

0
реклама Еден маж доби шок откако откри дека е во роднинска врска со неговата...

Романо, доби предупредување од “Твитер” за ширење лажни вести

0
Фабрицио Романо, најрелевантниот светски извор за фудбалски трансфери, доби предупредување од “Твитер” за ширење лажни вести. Популарниот 30. годишен Италијанец, кој има речиси...

Леонардо Бонучи од Торино ќе се пресели во екипа од Премиер...

0
Јувентус доби нов спортски директор откако вчера на функцијата беше назначен Кристијано Џунтоли, кој досега...