fbpx

таг: добија

Русија почна да им издава пасоши на Украинците во Мелитопол и...

0
Првите руски пасоши беа издадени на граѓани кои добија руско државјанство во Мелитопол и Керсон,...

Играчите на Евертон и Сити со специјални дресови и украински знамиња

0
Државата Украина и нејзините граѓани добија огромна и морална поддршка од тимовите на Премиер Лигата. ...

Куманово убедливо совладан од ТФТ

0
Кошаркарите на ТФТ по вторпат оваа сезона го добија дуелот со Куманово сега во Скопје со 109-100, овојпат во рамките од 14. коло...

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски добија нова задача на ЕП

0
Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов повторно добија задача да судат на Европското првенство (ЕП) кое се игра во Унгарија...

Кинеските фудбалери добија забрана за тетовирање

0
Фудбалерите кои настапуваат за кинеската репрезентација добија забрана да се тетовираат, а на оние кои веќе се тетовирани им е советувано да ги...

Проблеми за Франција – Ремили ќе го пропушти турнирот, Карабатиќ со...

0
Три недели пред почетокот на ракометното Европско првенство, Французите добија лоша информација од таборот на ПСЖ. Шампионатот ќе го пропушти Недим Ремили,...

Адеми и Ристовски добија нов тренер

0
Mакедонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски добија тренер за пролетниот дел од шампионатот. Тоа ќе биде Жељко Копиќ кој привремено го замени...

Дербито Еурофарм Пелистер – Вардар ќе го судат најдобрите

0
Најдобрите македонски судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, го добија да го судат второто најголемо македонско дерби оваа сезона меѓу Еурофарм Пелистер и...

(ВИДЕО) Eвакуација на 800 жители на шпанскиот остров Ла Палма поради...

0
Околу 800 жители на шпанскиот остров Ла Палма добија инструкции да се евакуираат поради лавата...

Цените на светските берзи на струја драстично пораснаа

0
Компаниите добија повисоки сметки за струја најмалку за 60 насто. Енергетската криза најсилно удри по бизнисот. За граѓаните засега е стабилно,...