таг: добитничка

Презентерката и новинарка на ТВ21, Александра Велинова добитничка на Balkan media...

0
Презентерката и новинарка Александра Велинова е добитничка на Balkan media award во категоријата Најдобар презентер за 2022- ра, кои по 11-ти пат се...

Скијачката Корин Сутер од Швајцарија, е добитничка на златниот медал во...

0
Скијачката Корин Сутер од Швајцарија, е добитничка на златниот медал во спуст, во рамките на Зимските олимписки игри во Пекинг. Сутер заврши со...