таг: Добитници

Доделена Нобеловата награда за мецидина, познати лауреатите

0
Добитници на овогодинешната Нобелова награда за физиологија или медицина се унгарската...

Шест добитници на наградата „Македонска книжевна авангарда“

0
Добитници на наградата „Македонска книжевна авангарда” за книги објавени во минатата година се: Славица Гаџова-Свидерска за книгата...

АМС, повторно нула денари за ФФМ

0
Агенцијата за Mлади и Спорт го објави списокот на добитници на годишните ваучери за помош на федерациите...

Нобелова награда за мир – Двајца новинари добитници на престижното признание!

0
Добитници на годинашната Нобелова награда за мир се новинарката од Филипини, Марија Реса и новинарот...