таг: добива

Новости околу запомнувањето на „Чет-ГПТ“

0
реклама „Чет-ГПТ“ добива нова можност за запомнување, што значи дека ќе може „да се...

Македонските медиуми како мегафони на Лавров и руската пропаганда

0
Руската пропаганда во македонските медиуми сé повеќе добива на интензитет, но сега во едно поинакво светло. Веќе не се величаат „херојските“ успеси на...

Не ги игнорирајте: Ова се четири знаци дека јадете премногу сол

0
реклама Солта често добива лош рап, но натриумот е апсолутно неопходен минерал во телото, клучен...

ФОТО: Пендаровски му подари дрес од Македонија на Папата Франциск

0
Папата Франциск прв го добива најновиот дрес на македонската фудбалска репрезентација со неговото име испишано на кирилица. Ова е дресот со кој ќе...