fbpx

таг: доаѓа

Заљубени сте? – Еве неколку љубовни филмови за гледање во двојка

0
Доаѓа есен, а со неа и подолгите, дождливи вечери кои најдобро се минуваат со филмови во топла, пријатна атмосфера. Сместени под ќебе, во...

ЈУНИ ЌЕ БИДЕ ФЕНОМЕНАЛЕН ПЕРИОД ЗА ОВИЕ 3 ЗНАЦИ: Сè што...

0
Наскоро доаѓа јуни и започнува сезоната на Близнаци. А покрај нив, според прогнозите на астролозите, има уште два знака за радост, кои ќе...

Целосно затемнување на Месечината на 16 мај

0
Целосното затемнување на Месечината доаѓа на 16 мај. Феноменот се јавува кога Сонцето, Земјата и Месечината се наредени речиси во права линија. ...

Придобивки од јадењето јагоди

0
Со потоплото време, доаѓа и поразновиден избор на свежо овошје кое може да биде многу корисно за човековото здравје. Меѓу изборот се и...

Госенс го одбра бројот на дресот во Интер

0
Германецот Робин Госенс е нов играч на Интер, доаѓа како позајмен од Аталанта, со обврска клубот од Милано да го откупи договорот по...

Петков: Во вторник ќе направиме план за наредните шест месеци, нема...

0
Владата на Република Северна Македонија доаѓа во Софија во вторник, потврди бугарскиот премиер Кирил Петков на денешната владина седница. Тој пред...

Паника во авиокомпаниите: Поради 5G мрежата откажани летови за Америка

0
Ова доаѓа по веста дека „AT&T“ и „Verizon“ денеска ќе започнат со воведување на безжичната мрежа 5G, иако и двата оператора...

ТАЖНА ВЕСТ: Млад голман загина на терен по судир со напаѓач...

0
Тажна вест доаѓа од фудбалските терени во Индонезија каде по судир со противнички играч, почина голманот на локалниот член на Лига 3 –...

Доаѓа нов ковид бран во Македонија, д-р Даниловски не може да...

0
Доаѓа нов ковид-бран во Македонија, а зголемените бројки на новозаразени се само почеток на есенско-зимскиот бран, предупредува епидемиологот д-р Драган Даниловски во...

Д-р Данаиловски: Доаѓа нов бран на ковид-19 во Македонија

0
Доаѓа нов бран во Македонија, зголемените бројки на заразени се почеток на есенско зимски бран, предупредува епидемиологот Драган Данаиловски. Според него поради непочитување на здравствените...