fbpx

таг: доаѓањето

Во Северна Кореја отворен музеј на достигнувањата на Ким Јонг-ун

0
По повод 10-годишнината од доаѓањето на власт на лидерот Ким Јонг-ун, денеска во Северна Кореја се отвора Музејот на корејската револуција. Во...

Медиумите откриват дека Госенс, не бил првиот избор на Интер

0
Доаѓањето на Робин Госенс ​​од Аталанта за лево крило беше поздравено како удар од највисоко ниво за...

Рангник ќе го убедува Халанд да се пресели на „Олд Трафорд“

0
Со доаѓањето на Ралф Рангник на кормилото, Манчестер Јунајтед сериозно се вклучи во трката за потписот на Ерлинг Халанд. Норвешката гол-машина е...

ВИДЕО: Рома непријатно изненадена во италијанската Серија А

0
Доаѓањето на Жозе Мурињо на клупата на римската „волчица“ со голема еуфорија беше проследено, како и од медиумите и навивачи, но после серијата...

Чави сам ќе му плати 2,5 милиони евра на Ал Сад...

0
Сагата околу доаѓањето на Чави Ернандез на клупата на Барселона се ближи кон својот крај, откако шпанските медиуми објавија дека конечно е најден...

Дали треба да ѝ дадете шанса на старата љубов?

0
Родендените, семејни прослави, доаѓањето на новата година… ова се моменти кога ако сме сингл најчесто нѐ поттикнуваат да размислуваме што сме постигнале, кои...

По Португалец, Металург се засили и со ракометар од Франција

0
Три дена по доаѓањето на португалското лево крило Рибеиро, Металург се засили и на позицијата лев бек. Нов ракометар на Металург е Французинот...

Ситуацијата на ПСЖ со голманите досега не е забележана во Европа

0
Со доаѓањето на Џанлуиџи Донарума, ПСЖ ќе има дури девет голмани. Ова е нешто што досега не е видено во другите...

Претседателот на САД Бајден во Европа

0
Скоро пет месеци по доаѓањето на власт, американскиот претседател Џо Бајден пристигна во Британија, прва фаза од...

Сезона на алергии: Поленот претставува проблем за секоја петта личност

0
Со доаѓањето на пролетта и расцутувањето на растенијата, претежно дрвјата и грмушките кои растат во нашето опкружување, кај чувствителните луѓе може да се...