таг: доаѓаат

Пациентите кои не доаѓаат на МР и на мамографија, на време...

0
Пациентите кои не доаѓаат на магнетна резонанца, на време да ги откажуваат термините, за тие да бидат ослободени за други пациенти, апелира заменик-министерката...

Одблиску со движењето на отпорот во привремено окупираните делови на Украина

0
Актите на отпор доаѓаат во многу облици и големини. Од жолто-сина лента врзана за дрво или украинското знаме подигнато на оддалечена планинска страна,...

Мириси и сапуни кои ги одбиваат комарците

0
реклама Со потоплото време доаѓаат и комарците од кои е доста тешко да се ослободите....

Баражот меѓу Вардар и Скопје, ќе се игра во Кавадарци

0
Вардар и Скопје се два клуба кои доаѓаат од главниот град и ќе играат бараж...

Лоши вести за македонското борење од Европското првенство во Загреб

0
Изненадувачки лоши вести за македонското борење доаѓаат од Загреб каде се одржува Европското првенство. Тројцата...

ФОТО: Турски војник спасил мачка од урнатините во Дијарбекир

0
Шокантни фотографии цело утро доаѓаат од Турција. Едно од оние кои моментално се споделуваат на интернет е спасено маче во рацете на...

Нејзината смисла за хумор е многу специфична: Еве што му кажала...

0
Вестите кои доаѓаат од британското кралско семејство се секогаш интересни, а понекогаш и многу хумористични. Кралицата Елизабета е позната по својата специфична...

Спиете помалку од 5 часа? Еве што може да му се...

0
Новите истражувања доаѓаат до заклучок дека од неодамна сонот може да го загрози здравјето. Биоритамот на луѓето денес е во голема мера...

Вардар го губи местото во Лигата на шампионите!?

0
Лоши вести за македонскиот ракомет доаѓаат од Келн. Како што неофицијално дознава Balkan-Handball.com, Европската ракометна федерација...

Стравотни глетки од масакрот во Буча

0
Ова се сликите кои доаѓаат од Буча, градот северозападно од Киев. Украибнски граѓани, убиени по...