fbpx

таг: доаѓаат

Нејзината смисла за хумор е многу специфична: Еве што му кажала...

0
Вестите кои доаѓаат од британското кралско семејство се секогаш интересни, а понекогаш и многу хумористични. Кралицата Елизабета е позната по својата специфична...

Спиете помалку од 5 часа? Еве што може да му се...

0
Новите истражувања доаѓаат до заклучок дека од неодамна сонот може да го загрози здравјето. Биоритамот на луѓето денес е во голема мера...

Вардар го губи местото во Лигата на шампионите!?

0
Лоши вести за македонскиот ракомет доаѓаат од Келн. Како што неофицијално дознава Balkan-Handball.com, Европската ракометна федерација...

Стравотни глетки од масакрот во Буча

0
Ова се сликите кои доаѓаат од Буча, градот северозападно од Киев. Украибнски граѓани, убиени по...

Јапонците прават вакцина против Ковид-19 која ќе трае цел живот

0
Светот е пред третата година во борбата против коронавирусот, но добрите вести доаѓаат од Токио, Јапонија. Имено, тамошните научници забрзано работат на револуционерна...

Пет трендови за состаноци кои ќе ја одбележат 2022

0
Овие 5 трендови кои доаѓаат во 2022 година ќе одредат како изгледаат љубовните состаноци во текот на пандемијата. Додека се збогуваме од...

САМО ИСКУСНИ ВОЗАЧИ ГО ЗНААТ ОВОЈ ТРИК: Еве што да направите...

0
Доаѓаат постудени денови, а со нив и поголема можност за замаглување на стаклата. Во некои ситуации, ова може да биде многу опасно, затоа...

Екс тренерот на Елмас можен иден предводник на Њукасл?

0
Последните информации од Италија кои доаѓаат преку медиумите, се дека Њукасл би бил заинтересиран и за ангажман на Џенаро Гатузо, некогашниот тренер на...

Пристигнуваат охрабрувачки вести за Барселона: Куман најави промени

0
Охрабрувачки вести доаѓаат за Барселона пред Ел Класико против Реал. Жерард Пике се врати во...

Израел докажа дека вакцинацијата е навистина ефикасна

0
Најновите податоци што доаѓаат од Израел покажуваат дека бројот на новозаболени, сериозно болни и мртви во таа земја опаѓа не само поради строгата...