таг: Днепропетровск

Експлозии во Киев, Лавов, Днепропетровск, има и жртви

0
Властите во регионите на Лавов и на Днепропетровск денеска информираа за повеќекратни експлозии, јавија светските агенции. Шестмина се убиени, а...