таг: ДМХ

ФОТО+ВИДЕО: Морбиден погреб на славниот рапер, во ковчег фрлен во багажник

0
Американскиот рапер ДМХ, со вистинско име Ерл Симонс, почина пред две недели на 50-годишна возраст, по компликации што следеа како резултат на...