fbpx
10 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: диригент

Почина композиторот и диригент Војкан Борисављевиќ автор на хитовите „Одисеја“, „А...

0
Војкан Борисављевиќ, српскиот композитор и диригент, чија кариера траеше повеќе од пет децении, почина денес во Белград. Засекогаш ќе остане запаметен како композитор на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
46 %
4.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави