fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Директорката

Нови 306 работодавачи добиле државни пари, а не исплатиле плата

0
Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска, денеска соопшти дека нови 306 работодавачи ја злоупотребиле...

СЗО препорачува бремени жени да не ја примаат вакцината на „Модерна“

0
Директорката за имунизација на СЗО, Кејт Обрајан, предупреди дека вакцината на „Модерна“ не треба да се дава на бремени жени освен во исклучителни...

СЗО препорачува бремени жени да не ја примаат вакцината на „Модерна“

0
Директорката за имунизација на СЗО, Кејт Обрајан, предупреди дека вакцината на „Модерна“ не треба да се дава на бремени жени освен во исклучителни...

Лукаревска: Некаде е извршена присилна наплата поради злоупотреба на државната помош

0
Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска денеска на прес-конференција, информира дека кај дел од компаниите за кои беше...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави