таг: Дизни

„Дизни“ може да ги изгуби правата за Мики Маус

0
Компанијата „Дизни“ може да ги изгуби ексклузивните права над веќе легендарниот лик Мики Маус, бидејќи 95-годишните авторски права за ликот истекуваат во 2024...

По Гугл и Фејсбук и компанијата „Волт Дизни“ со одлука за...

0
„Волт Дизни“ стана најновата американска компанија што објави дека ќе бара целиот персонал да биде вакциниран против коронавирус, по слични најави од Гугл...

ВИДЕО | „Raya and the Last Dragon“: Погледнете го трејлерот за...

0
Компанијата Дизни има нова акциона авантура „Raya and the Last Dragon“, која наскоро се надеваме ќе биде достапна и во домашните кина…...