fbpx

таг: „Дејли

Технолошкиот гигант заинтересиран за купување на Манчестер Јунајтед

0
Според „Дејли Мирор“, гигантот „Ејпл“ покажал сериозен интерес за Манчестер јунајтед, откако семејството Глејзер реши да го продаде клубот. Една од најбогатите компании...

Протече писмото на директорот на Австралија опен: Пред еден месец знаевме...

0
Новак Ѓоковиќ е централна тема во сите светски медиуми, а британски Дејли Мејл попладнево објави многу интересни детали од писмото што сојузниот министер...

ВИДЕО+ФОТО | Финансиска доминатрикс господарка: Дијамантска дива живее на сметка на...

0
Како што пишува „Дејли мејл“ жената од Калифорнија која себеси се претставува како „Дијамантска дива“ и „Финансиска доминатрикс господарка“ живее луксусен живот трошејќи...