таг: дефинитивно

Жирона влегува во трката за потписот на Барди

0
Еден од најдобрите македонски фудбалери Енис Барди и дефинитивно летово ќе ја промени средината, откако...

Румениге го потврди доаѓањето на фудбалерот на Борусија Дортмунд

0
Баерн Минхен дефинитивно обезбеди ново летно засилување кое без обештетување пристигнува во Баварија. Легендата на...

Француската сензација доаѓа во Тексас, кај Сан Антонио

0
Виктор Вембањама, тинејџерската кошаркарска сензација од Франција дефинитивно ќе биде член на Сан Антонио Спарс....

Мислат дека се подобри од другите: Ова се најпретенциозните хороскопски знаци

0
ДЕФИНИТИВНО сте налетале на некој кој мисли дека е подобар од вас. Овие луѓе го омаловажуваат вашиот стил на облекување или вкус при...

Тие се омилени во општеството: Овие хороскопски знаци одлично се согласуваат...

0
,/center> ДЕФИНИТИВНО познаваш некој кој добро се сложува со сите и го сакаат сите. Таквите луѓе се популарни во...

Од точка до бебе: Еве како се развива животот во мајчиниот...

0
Бебињата се дефинитивно најголемите чуда на овој свет. Нивниот развој во мајчината утроба е навистина неверојатен. Од моментот на зачнување до породување во...

Ннчелоти: По овој успех со Реал ќе се пензионирам

0
Карло Анчелоти дефинитивно е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот. Освои титули во сите пет...

Омилените тропски овошја можат да бидат опасни по здравјето

0
Умереноста е дефинитивно клучот за сè. На пример, ако испиете премногу сок од лимон во еден ден, шансите да завршите со нервозен стомак...

Ѓоковиќ и официјално му се враќа на тенисот

0
Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, дефинитивно му се враќа на тенисот, а негова прва европска...

Почнува пеколот за Вардар: Во следните 20 дена секој втор ден...

0
Репрезентативната пауза и дефинитивно е завршена, штом веќе го броиме вториот месец од годината, а тоа обично значи пеколни обврски за РК Вардар....