fbpx
6 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: денот

Цвеќето е идеален подарок за 8 Март, но внимавајте што подарувате!...

0
8ми Март е Денот на жената, и би било добро мажите, синовите, браќата, на време да бидат подготвени и да се организираат...

Ги запознаваме ретките болести: Пемфигус вулгарис

0
Денеска, на Денот на ретките болести, завршува едукативната кампања „Ги запознаваме ретките болести“ на Здружението за лица со ретки болести „Живот со предизвици“,...

Дневен хороскоп за 9 февруари: Жи­во­тот ќе ви при­гот­ви прек­рас­но из­не­на­ду­ва­ње

0
Овен Де­нот ќе ви до­не­се мно­гу сопки, па­дови, грешки, но и по­де­ми и ис­пра­ву­вања. Ќе ви се чи­ни ка­ко да сте...

Утрин­ски на­ви­ки што ло­шо вли­ја­ат врз здрав­јето

0
До­кол­ку во те­кот на де­нот се чув­ству­ва­те лошо, при­чи­на за тоа мо­же да би­дат и не­кол­ку­те ва­ши ут­рин­ски на­вики, кои ва­жат за...

Здрав појадок за лесен почеток на денот

0
Појадокот е најважниот оброк во денот кој дава енергија и спречува појава на здравствени проблеми. Затоа важно е да испланирате редовен, здрав...

Што очекува светот од новиот претседател на САД

0
На денот на инаугурацијата на новиот американски претседател, демократот Џо Бајден, земјите низ светот изразија претпазлива надеж во обновувањето на односите со Соединетите...

Коронавирусот го одложи дербито во Премиер лигата!

0
Највозбудливиот натпревар на денот во Премиер лигата меѓу Манчестер сити и Евертон, кој требаше да се одржи вечерва на „Гудисон Парк“ од...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
81 %
1kmh
75 %
пон
8 °
вто
12 °
сре
9 °
чет
8 °
пет
11 °

Последни објави