fbpx
4 C
Skopje
сабота, март 6, 2021

таг: деноноќие

Германија: 556 смртни случаи и над 9800 новозаболени

0
Германија во изминатото деноноќие регистрира нови 9.860 случаи на коронавирус. Вкупниот број на заболени во оваа земја е 2.320.093. Како последица од...

Нова висока бројка на заразени лица во Косово- еве колку лица...

0
Во Косово во минатото деноноќие се регистрирани нови три смртни случаи како последица на заразата од Ковид-19, а во истиот период има и...

Во Албанија 499 новозаразени и 10 починати од Ковид-19

0
Во последното деноноќие во Албанија забележан е раст на новозаразени со Ковид-19, а починале 10 пациенти од 55 до 80-годишна...

Во Албанија 375 новозразени со Ковид-19 и девет смртни случаи

0
Во Албанија во изминатото деноноќие забележан е помал број новозаразени споредено со изминатите денови, но помал е и бројот на тестирани случаи. ...

Изречена 681 казна за неносење маска

0
Во текот на изминатото деноноќие полицијата регистрирала  681 прекршок на мерката за носење лична заштита против коронависрусот, односно маска на лицето. ...

Бугарија и вети вакцини и на Албанија

0
Во Албанија во изминатото деноноќие опасниот вирус е кај 553 лица е дијагностициран коронавирусот, оздравени се 524, а починале девет...

Нови петмина починати и 329 заболени од Ковид-19 во Косово последните 24 часа

0
Во Косово во минатото деноноќие се регистрирани нови пет смртни случаи како последица на заразата од Ковид-19, а во истиот...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави