таг: делумно

Демири: Децата кои не се вакцинирани нема да се примаат во...

0
Децата кои не делумно или воопшто не се вакцинирани против пертусис, односно голема кашлица нема да се примаат во сите градинки во државата,...

ЕУ ќе исплати 118 милиони евра на палестинската власт на Западниот...

0
Палестинската управа, која делумно го контролира Западниот Брег, треба да добие финансирање од ЕУ повеќе од 118 милиони евра, објави претседателката на Европската...

УНИЦЕФ: 67 милиони деца не примиле редовни вакцини за време на...

0
Околу 67 милиони деца во светот делумно или целосно ги пропуштиле редовните вакцини помеѓу 2019 и 2021 година поради пандемијата „Ковид-19“,...

(ВИДЕО) Се урна катна гаража во Њујорк – има загинати и...

0
Најмалку едно лице загина, а петмина други се повредени при делумно уривање на...

Граничните премини се враќаат во нормала, по хакерскиот напад

0
Еден ден по сајбер нападот од Иран, делумно се врати во функција системот за регистрирање влез и излез на граничните премини...

По речиси еден месец, денеска повторно отворена Московската берза

0
Берзата во Москва денеска делумно се отвори, по првпат од 25 февруари – ден по...

Студија ја открива ефикасноста на вакцините на Фајзер против варијантата Омикрон

0
Варијантата Омикрон на коронавирусот може делумно да ја избегне заштитата од две дози на Pfizer и  BioNTech, објави раководителот на истражувачката...

Сликата на Бенкси на аукцијата продадена за над 20 милиони евра

0
Делумно искинатата слика на британскиот уличен „скриен уметник“ Бенкси е продадена за 18,5 милиони фунти (нешто над 21,8 милиони евра), на наддавањето во...

Промена на конфигурациајата, причина за падот на услугите на Фејсбук

0
Фејсбук соопшти дека неговите услуги делумно се враќаат на интернет по шестчасовен прекин што ја...

(ВИДЕО) Голем пожар во Рим, огнот оштети важен мост

0
Голем пожар делумно го уништи понте ди феро, железен мост што ги поврзува двете римски...