таг: декември

Во божиќните празници најмногу уживаат родените во овие знаци

0
ДЕКЕМВРИ за многумина е најубавиот месец во годината. Многу луѓе уживаат во празничната атмосфера и ја користат секоја прилика да се забавуваат што...

12.12 СЕ СМЕТА ЗА НАЈМОЌЕН ДЕН ВО ГОДИНАТА, ЗАТОА ШТО ДЕНЕС...

0
12 декември отсекогаш бил број кој нумеролозите го сметале за ангелски, а се вели дека на овој ден „сите чуда се можни“. ...

Последната полна месечина за годинава повикува на претпазливост – а најмногу...

0
Во четврток, 8 декември, полна месечина ќе го осветли небото. Бидејќи ќе биде во прегратка со ретроградниот Марс, подгответе се за лажни информации...

Граѓаните може да пријават несакани ефекти од вакцинацијата

0
Скопје, 6 декември 2022 (МИА) – Министерството за здравство воведе модул преку кој електронски ќе можат да се пријават несаканите ефекти од вакцинацијата,...

Декември ќе биде најлошиот месец за овие три хороскопски знаци

0
Дојде декември, месецот на радоста и дарувањето, но некои луѓе нема да можат да влезат во празничниот дух. Ќе бидат премногу зафатени со...

Овие хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во декември

0
Доаѓа декември, за многумина најсреќниот и најубавиот месец во годината. Планетарните аспекти во овој месец ќе бидат интересни и на некои ќе им...

Фјури за дуелот на 3 декември: Ќе се забавуваат 70 илјади...

0
Во сабота на 3 декември предвиден е да се одржи боксерскиот дуел во тешка категорија меѓу актуелниот...

Фури: Чисора има глава како карпа, тој е „бионски човек“

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури на 3 декември на стадионот на Тотенхем во Лондон ќе ја брани титулата...

Нови вредни акции на Спорт Лајф!

0
Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со...

„Текно“ ги претстави новите макро-леќи за паметни телефони

0
По најавите лани во декември, компанијата „Текно“ (Tecno), со седиште во Шенжен, Кина, сега и ги претстави своите телескопски макро-леќи за мобилни телефони....