fbpx
2 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: дека

Ковид-19 преживува на ткаенини до три дена

0
Нова студија открива дека вирусот што предизвикува Ковид-19 може да преживее на ткаенини, како што се облека, завеси, теписи или тапацир, до три...

Студија: Британската мутација предизвикува 64 проценти повеќе хоспитализации

0
Данска студија покажа дека луѓето заразени со многу заразната британска мутација на коронавирусот имаат 64 проценти поголема веројатност да бидат хоспитализирани, соопшти денеска...

Емина Јаховиќ за нејзиниот поранешен сопруг: „Мустафа не плаќа алиментација повеќе...

0
Долго време се шпекулираше дека познатата пејачка Емина Јаховиќ не е во добри односи со нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал, но дури...

Оваа европска земја најави ублажување на рестриктивните мерки

0
Данската Влада денеска најави дека ќе ублажи некои економски ограничувања и ќе дозволи отворање на училиштата од 1 март во некои делови на...

Разговор со Александра Миланова, сценаристка на релација Скопје – Лос Анџелес:...

0
Сценаристката Александра Миланова смета дека без разлика колку и како работи човек, ако нема верба дека ќе успее, тогаш никогаш нема да...

Британски терапевт открива: Причините за разделба на партнерите лежат во малите...

0
Иако обично мислиме дека луѓето се разделуваат поради големи работи, како неверство, причините за разделба лежат во секојдневните фрустрации кои се акумулираат....

Твитер затвори 373 профили за пропаганда

0
Компанијата Твитер денеска соопшти дека затворила 373 профили поврзани со Русија, Ерменија и Иран, бидејќи ги прекршиле правилата на оваа социјална мрежа за...

Дали задржувањето на урината може да има смртни последици?

0
Лекарите советуваат дека мочниот меур мора да се испразни приближно на секои три часа, но сите знаеме дека постојат ситуации кога тоа...

Брнабиќ: Ќе ги престигнеме САД по број на вакцинирани

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска изјави дека со денешната пратка од 46.800 вакцини од компанијата Фајзер, а...

Не сакате да ја прифатите новата политика за приватност? Еве што...

0
WhatsApp минатата недела објави дека ќе започне да им испраќа на корисниците порака со информации за нови промени во политиката за приватност, пред...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
2 ° C
2 °
2 °
93 %
0.4kmh
0 %
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °

Последни објави