fbpx

таг: дека

Медведев: Поради испораката на понапредно американско оружје ќе гори цела Украина

0
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави дека испораката на понапредно американско оружје за Украина само ќе предизвика дополнителни напади од...

Москва и Вашингтон ги отфрлија извештаите дека САД и понудиле на...

0
Кремљ денеска ги отфрли како „измама“ извештаите дека директорот на американската ЦИА Вилијам Барнс и...

Шефот на ЦИА: Следните шест месеци ќе бидат „критични“ за Украина

0
Директорот на ЦИА Вилијам Брнс изјави дека разузнавачката агенција проценува оти следните шест месеци ќе бидат „критични“ за Украина во однос...

Еве каква судбина ве очекува доколку го имате бројот 2 во...

0
Нумеролозите истакнуваат дека таквите луѓе се одликуваат со посебни карактеристики и тајни судбини, а совпаѓањето со претходно наведеното и влијанието ќе биде поголемо...

Ердоган: Испраќањето тенкови не придонесува за решавање на украинскиот конфликт

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот. „Не можам...

Вучиќ: Моја должност е да дојдам во Собранието и да им...

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека негова должност е да го почитува српскиот парламент...

Бајден нема да испраќа борбени авиони во Украина

0
Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека Соединетите држави нема да испратат борбени авиони Ф-16 во...

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на ковид-19

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана...

20 интересни факти за бананите

0
МНОГУ историчари веруваат дека арапските трговци со робови на бананата и го дале името што го носи и денес. Бананите за кои...

СЗО: Пандемијата е во преодна фаза

0
Светската здравствена организација (СЗО) објави дека коронавирусот продолжува да претставува извонредна меѓународна јавно здравствена криза,...