таг: Дедо

Кога треба да им ја кажете вистината за Дедо Мраз на...

0
Дека Дедо Мраз буквално на секое умно дете ќе му донесе подарок, а за возврат сака само една чаша млеко и неколку...

Дедо Мраз зарази 118 лица со коронавирус во белгиски дом за...

0
Дедо Мраз, кој посети дом за стари лица во Белгија, со коронавирус зарази 118 лица. Според локалните медиуми, син на корисник на...

СЗО: Дедо мраз ја прими вакцината против коронавирус, подготвен е да...

0
Дедо мраз ја прими вакцината против коронавирусот и ќе биде во можност да ги дели поклоните за децата на ноќта меѓу 24...