таг: девојки

ОН: Минатата година намерно биле убиени 89 000 жени, што е...

0
Бројот на убиени жени и девојки во светот во 2022 година се искачи...

Науката вели дека жените треба да спијат повеќе од мажите

0
Добри вести девојки! Науката покажала дека мозокот на жените е многу покомплексен од мозокот на мажите, па...

Науката вели дека жените треба да спијат повеќе од мажите, еве...

0
Добри вести девојки! Науката покажала дека мозокот на жените е многу покомплексен од мозокот на мажите, па...

ФОТО | Проколнати убавици на поранешна Југославија: Славата и титулата им...

0
Многу девојки сонуваат да ја понесат титулата Мис, со надеж дека тоа ќе им донесе успешна кариера, среќен брак и удобен живот....

Откриен идентитетот на осумте тинејџери кои починаа во БиХ: Сите се...

0
Четири момчиња и четири девојки почина во викендичка кај Посушје, БиХ. Првичните информации говорат дека децата кои се на возраст од 19...

Детали за трагедијата во БиХ: Соседи кршеле стакло за да влезат...

0
Четири момчиња и четири девојки почина во викендичка кај Посушје, БиХ. Првичните информации говорат дека децата кои се на возраст од 19 и...