fbpx

таг: девет

Девет починати, уште 1.635 заразени со ковид-19 од кои 184 се...

0
Девет пациенти починаа од компликации од ковид-19, а уште 1.635 се заразени со ковид-19 од кои 184 се реинфекции во последниве 24 часа,...

Арсенал и Дејан Илиев не ја продолжија соработката

0
Македонскиот репрезентативец Дејан Илиев заминува од Арсенал по девет години. Македонскиот голман не доби вистинска шанса меѓу „топџиите“ и ќе ја продолжи кариерата...

ВИДЕО: Цепелинот на Периќ и Прце најубав погодок на првиот ден...

0
Европскиот шампионат во Словачка и Унгарија започна со одигрување на девет меча на првиот ден. Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави најдобрите...

Недвед беснееше по поразот од Сасуоло, му викаше и на газдата...

0
После седум победи и две реми средби на последните девет меча, Јувентус вчера после подолго време ја почувствува горчината на поразот, и тоа...

Над 200 отсто зголемено присуството на Ковид-19 во отпадните води во...

0
Во девет од 12 анализирани региони во Грција, регистрирано е заголемено присуство на Ковид-19 во отпадните води, зголемување кое е најголемо во Солун...

ФОТО: 9 загинати во железничка несреќа во северо-западна Кина

0
Девет лица загинаа во железничка несреќа во кинеската северо-западна провинција Ганжу, објавија денеска државните медиуми, пренесе ДПА. Возот утринава во 5,25 часот...

Деветмина станаа милијардери благодарение на вакцините за коронавирусот

0
Девет луѓе во светот станаа милијардери благодарение на приходите на фармацевтските компании за производството на вакцините против коронавирусот, се наведува во извештајот од...

206 милиони денари за девет општини преку МСИП за капитални проекти

0
На девет општини од земјава им се доделени 206,6 милиони денари или 3,4 милиони евра преку Проектот за подобрување на општинските услуги –...

Од денеска почна аплицирањето на фирмите за државна помош

0
Девет илјади работници во февруари и 54 илјади во март ги немаат земено платите. Според министерот за...

Покојник пронајден во стан 9 години по неговата смрт, сепак, сите...

0
Мртво тело на човек е откриено во стан во Осло девет години по неговата смрт, објави норвешката...