fbpx

таг: дванаесетте

Прва победа на Ангели, Гостивар триумфираше во Куманово

0
Екипата на Ангели има причина за радост откако по дванаесетте порази од стартот на сезонава, денеска се израдува на првата победа во елитното...

Се празнува основачот на иконописот во Црквата, Св. апостол Лука ги...

0
Покрај дванаесетте, постоеја и други 70 апостоли. Во редот на тие 70 беше и свети Лука. Роден е во Антиохија. Во младоста ги...