fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Дајана

Од тинејџер имигрант до инженер на НАСА: Како Дајана Тухило остави...

0
Дајана Тухило како тинејџерка имигрирала од Колумбија во САД и чистела домови за да си ги плати трошоците за нејзините студии на...

ВИДЕО: Најискрениот говор на принцезата Дајана за Камила Паркер – Во...

0
За бракот на принцезата Дајана и британскиот престолонаследник Чарлс, во јавноста се шпекулира до ден денес… За турбулентниот брак на принцезата Дајана и принцот Чарлс,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави