fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: Даргавс

ФОТО: Морничаво градче полно со парички од кое никој не смеел...

0
Малото градче Даргавс во Северна Осетија-Аланија на прв поглед изгледа многу идилично. Во предградието на ова руско село, сместено покрај реката Гизелдон,...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави