таг: Даниел

Австралиски спортист направи 3.182 склекови за еден час

0
Даниел Скали, австралиски спортист, влезе во Гинисовата книга на рекорди откако направи 3.182 склекови за еден час. И покрај тоа што...

Македонски доктор доброволно замина за да им помага на бегалците од...

0
Докторот Даниел Кировски од Валандово замина на граничниот премин меѓу Бугарија и Романија за да им пружа медицинска помош на бегалците од војната...

Даниел Крејг со раскрвавена глава на интервју

0
Британскиот глумец Даниел Крејг со филмскиот „соперник“ од „Џејмс Бонд 007: Скајфол“ – Хавиер Бардем, учествуваше во интернет-емисијата „Глумците за глумци“ (Actors on...

Даниел Аврамовски потпиша за Сараево

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Даниел Аврамовски, кариерата ќе ја продолжи во Сараево. На трансферот на Аврамовски инсистираше новиот тренер на Сараево, Александар Васоски. ...

Мечот Барти – Колинс е најгледаното женско финале во историјата на...

0
Финалето на Австралија опен меѓу Ешли Барти и Даниел Колинс (6:3, 7:6) го собори рекордот по гледаност на телевизија во Австралија, објави „The...

Чешки милијардер купи 27 проценти од акциите на Вест Хем

0
Чешкиот милијардер Даниел Кретински купи 27 отсто од акциите на англискиот прволигаш Вест Хем. Компанијата „Холдинг 1890“, чиј сопственик е Кретински, стана...

Рикирдо ќе стартува последен на турското Гран при поради промена на...

0
Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо доби казна поради замена на моторот, објави новинарот „Крис Медланд“. Австралиецот, кој заврши на 16. место во...

Ѕвездата Даниел Крејг наскоро пристигнува во Србија

0
Популарниот холивудски актер Даниел Крег наскоро ќе пристигне во Србија поради потребите за снимањето на вториот дел од филмот „Knives Out“, пишува...

Семејството Малдини одигра 1000 натпревари за Милан во италијанскиот шампионат

0
Напаѓачот на Милан, Даниел Малдини влезе како замена во 81. минута на синоќешниот натпреварот од 16. коло на италијанскиот шампионат против Јувентус (1:3)....

Даниел Редклиф за време на снимањето на „Хари Потер“ скршил околу...

0
Даниел Редклиф, кој ја играше главната улога во филмовите за „Хари Потер“, откри во шоуто „Hot Ones“ дали навистина скршил околу 160...