таг: дали

Суд во Лондон денеска ќе донесе одлука за екстрадиција на Асанж

0
Високиот суд во Лондон денеска ќе донесе одлука дали основачот на Викиликс Џулијан Асанж може да поднесе жалба на неговата екстрадиција во САД....

Дали кучињата можат да разберат што зборуваме? Научниците конечно имаат одговор

0
Прашањето дали кучињата разбираат зборови или ситуација, како што е употребениот тон или одреден контекст, одамна е нерешено и науката не може да...

Најбрз начин да го подобрите имунитетот по природен пат

0
Дали одредени видови храна или додатоци во исхраната можат да го зајакнат имунолошкиот систем и да помогнат да се постигне оваа цел? Одговорот...

Пентагон разгледува испраќање помош за Украина без одобрение од Конгресот

0
Пентагон размислува дали да го искористи последниот преостанат извор на финансирање што го има за воена помош за поддршка на воените напори на...

Врховниот суд одлучува дали Трамп може да се кандидира за претседател...

0
Врховниот суд на САД ќе разгледува дали на Доналд Трамп треба да му се забрани да се кандидира за претседател. Судиите ќе...

Зошто портокалите и мандарините се продаваат во црвени мрежи?

0
реклама Дали забележавте дека портокалите речиси секогаш се продаваат во црвени мрежести кеси –...

Ова се најмоќните хороскопски знаци!

0
Дали некогаш сте се запрашале за уникатните јаки страни на вашиот хороскопски знак? Ако некогаш сте сретнале личност која ве освоила речиси...

Ова се најмоќните хороскопски знаци!

0
реклама Дали некогаш сте се запрашале за уникатните јаки страни на вашиот хороскопски знак? ...

Вечерва ГОБ “8 Септември” е без функционален Ургентен центар?

0
Дали Ургентниот центар во ГОБ “8 Септември” не функционира? Ова прашање го постави Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ. На фејсбук страницата на Комисијата...

Жените родени во овие 4 хороскопски знаци простуваат сè и секому!

0
Дали можеби спаѓате во групата непоправливи сонувачки и брзоплети жени кои речиси секогаш завршуваат во лоши врски? Астролозите тврдат...