fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: дали

Имунолог предупредува кога не треба да се јаде чоколадо

0
Сигурно често се прашувате дали е во ред и безбедно да се јаде чоколадо со бели траги на површината. И, што може...

Знаци кои укажуваат на тоа дека веќе сте имале коронавирус

0
Без разлика дали сте имале „многу тешка настинка“ оваа зима или неодамна сте се бореле со кашлица која не престанува, природно е да...

Раперот Раста дилал дрога за Веља Невоља?

0
Полицијата истражува дали познатиот рапер Стефан Ѓуриќ- Раста дилал дрога за Вељко Беливук, откако меѓу уапсените членови на криминалната група на Веља Невоља,...

Поранешната љубовница на Бекам: Моите синови знаат дека се сликав гола...

0
Дали се сеќавате на Ребека Лус? На почетокот на 2000-тите години, таа сакаше да биде модел, а потоа во 2004 година го...

Што е „долготраен ковид“: Постојан умор, „магла во глава“

0
Дали коронавирусот ќе создаде нова форма на здравствени проблеми по ковид-19 и кај пациентите што ја прележале болеста со сериозни симптоми и биле...

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион...

0
Конечната одлука дали Драган Стојковиќ Пикси, по втор пат ќе ја предводи селекцијата на нашиот северен сосед ќе биде донесена на 5. февруари...

Која вакцина е најбезбедна ако планирате дете во блиска иднина: Д-р...

0
Дали треба да примаме вакцина против коронавирус ако планираме бебе – едно од најчестите прашања од пристигнувањето на вакцините против Ковид. Експертите...

Хороскопски знаци кои се вистински мајстори за флерт

0
Дали во прашање е нивниот шарм, упорноста, стекнатите вештини за заведување или се заедно, не е важно, машките припадници на овие хороскопски знаци...

Зошто некои зеленчуци треба да се бланшираат?

0
Дали знаете што точно значи „бланширање“? Тоа е постапка со која зеленчукот кратко време се третира во зовриена вода, па се става...

Доктор Дали Лала, педијатар: Спектарот на аутизмот има тренд на континуирано...

0
Доктор Дали Лала, педијатар во „One Hospital“ дава стручен осврт на тоа кои се некои од симптомите кај секое дете со аутизам,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави