fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: Далас

Нов трипл-дабл на Дончиќ, Далас во серија

0
Екипата на Далас влезе во серија на победи. Синоќа во возбудлив натпревар ја совлада Атланта со 118:117....

ВИДЕО: Јута е во неверојатна форма, Сан Антонио ја прекина серијата...

0
Јута џез ги совлада Далас маверикс со 120:101 со што ја забележа 11. победа по ред. Во оваа серија, повеќе играчи го...

ВИДЕО: Доминација на Јокиќ, Дончиќ е „шерифот“ на Тексас!

0
Кошаркарите на Далас Маверикс го совладаа Сан Антонио Спарс со 122:117, а најзаслужен за победата во тексашкото дерби беше Лука Дончиќ. ...

ВИДЕО: Јанис го доби европскиот дуел против Дончиќ

0
Милвоки бакс го совлада Далас маверикс со 112:109 во натпревар на кој не се прослави Јанис Адетокумпо. Иако го предводеше...

НБА: Феноменалниот Дончиќ знаеше како против „стршлените“!

0
Кошаркарите на Далас го совладаа Шарлот со 104:93 благодарение на новата одлична партија на Лука Дончиќ, како и Кристапс Порзингис кој се...

Дончиќ: Луѓето реагираа неоправдано на нашите тешкотии

0
Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ, истакна дека неговиот тим постепено ги надминува тешкотиите што му создаваа проблеми на тимот на почетокот на шампионатот....

Негативен рекорд во НБА, Клиперси со негатива од „минус 50“!

0
Далас после првото полувреме на дуелот од НБА лигата против Клиперси верувале или не стекнаа предност од 50 поени разлика. ...

Дончиќ продаваше финти, го полнеше кошот на Феникс, но Далас загуби...

0
Далас загуби на стартот на сезоната во НБА-лигата и покрај одличната игра на својата прва ѕвезда Лука Дончиќ. Словенецот постигна 32 поени...

„Буцкото“ Дончиќ им одговори на критичарите: Никогаш не сум бил мускулест

0
Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ е цел на критики поради својот физички изглед, односно многумина му замерија дека за време на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави